Żel do mycia twarzy – jaki wybrać?

Makijaż w stylowym wydaniu

Żel do mycia twarzy – jaki wybrać?

mycie twarzy / demakijaż

Oczyszczanie twarzy jest ważnym elementem codziennej higieny oraz pielęgnacji. Dobrze oczyszczona skóra lepiej oddycha, jest mniej narażona na rozwój stanów zapalnych i jest przygotowana na wchłanianie składników odżywczych. Do mycia skóry twarzy warto stosować dobrze dobrane kosmetyki, które nie będą powodować podrażnień, jednocześnie odpowiadając na potrzeby danego typu cery.

Żel, pianka, olejek – co wybrać?

Na rynku można znaleźć różne produkty przeznaczone do mycia buzi. Wśród nich znajdują się nie tylko żele do mycia twarzy, ale również pianki, olejki i płyny (zobacz tutaj). Poszczególne produkty różnią się przede wszystkim konsystencją, dlatego dobrze jest sprawdzić różne formuły i wybrać taką, która najlepiej odpowiada indywidualnym potrzebom. Oczywiście, produkty do oczyszczania twarzy różnią się również składem, a co za tym idzie – działaniem. Choć wszystkie mają na celu oczyszczanie skóry i usuwanie z niej resztek makijażu oraz innych zanieczyszczeń, to warto poświęcić chwilę na dobranie odpowiedniego kosmetyku, dopasowanego do potrzeb skóry. Niezależnie od tego, czy będzie to pianka do mycia twarzy, olejek, czy też żel, dobrze jest używać produktu, odpowiadającego potrzebom cery.

Naturalny skład i odpowiednie działanie

Żel do twarzy lub też inny kosmetyk do oczyszczania skóry, nie powinien zawierać sztucznych barwników, substancji zapachowych ani chemicznych dodatków, które mogłyby wywoływać podrażnienia lub reakcje alergiczne. Wśród żeli do mycia twarzy można znaleźć kosmetyki przeznaczone do każdego rodzaju skóry, dzięki czemu posiadaczki wszystkich typów cer, mogą używać produktów spełniających ich potrzeby. Żelem do mycia twarzy dedykowanym skórze przetłuszczającej się, można uregulować produkcję sebum i oczyścić pory. Pianką do mycia twarzy przeznaczoną do skóry wrażliwej, można zniwelować uczucie ściągnięcia i delikatnie nawilżyć skórę. Kosmetyki oczyszczające do cery trądzikowej często zawierają substancje antybakteryjne i przeciwzapalne. A żele do skóry suchej, natłuszczają i nawilżają.