Bioderma Atoderm – ratunek dla skóry suchej i atopowej

Makijaż w stylowym wydaniu

Bioderma Atoderm – ratunek dla skóry suchej i atopowej

atoderm bioderma

Pielęgnacja suchej skóry, ze skłonnością do atopii nie należy do łatwych. Przesuszony naskórek może zareagować podrażnieniem i zaczerwienieniem na wiele rutynowych czynności higienicznych. W celu poprawy jego kondycji należy stosować starannie dobrane kosmetyki, bazujące na skutecznie działających składnikach aktywnych. Posiadaczom skóry suchej i atopowej z pomocą mogą przyjść na przykład preparaty z linii Bioderma Atoderm.

Jak działają kosmetyki z linii Bioderma Atoderm i jaki mają skład?

Preparaty Atoderm Bioderma bazują na składnikach, które pozwalają na odbudowę naturalnego płaszcza hydrolipidowego skóry. Kosmetyki przeznaczone do oczyszczania nie tylko pozwalają pozbyć się zabrudzeń, ale również zapobiegają nadmiernej utracie wody przez naskórek. Jeśli chodzi zaś o balsamy, mają one przede wszystkim działanie nawilżające, regenerujące oraz przeciwzapalne. Pomagają także ukoić ewentualny świąd czy pieczenie skóry. W kosmetykach marki Bioderma dla skóry suchej i atopowej można znaleźć między innymi olej z awokado, masło shea, glicerynę czy wazelinę. W preparatach tych nie brakuje także witaminy PP, ekstraktów cukrowych czy glukonianu cynku. Najlepsze efekty przynosi zawsze pielęgnacja oparta o kilka produktów z serii. Powinny być stosowane regularnie, podczas każdej kąpieli i po zakończeniu jej.

atoderm bioderma

Jakie konkretnie preparaty mogą się przydać?

Osobom posiadającym skórę suchą bądź atopową, przydać może się kilka preparatów z linii Bioderma Atoderm. Na pewno potrzebny będzie jakiś łagodny środek myjący. Może być to na przykład odżywczy, kremowy żel, którego można używać do całego ciała, także do twarzy. Jego przyjemna konsystencja sprawi, że kosmetyk nie spowoduje podrażnień, ale ukoi je. W łagodny sposób pozwoli pozbyć się zanieczyszczeń i przygotuje skórę do dalszych etapów pielęgnacyjnych. Kolejnym krokiem może być użycie balsamu przeciwświądowego do ciała o lekkiej formule. Taki preparat szybko się wchłonie, nie pozostawiając nieprzyjemnej, lepkiej warstwy na ciele. Zabezpieczy skórę przed utratą wody i sprawi, że stanie się ona miększa.