Enzymatyczny peeling z torfem tołpa

Makijaż w stylowym wydaniu

Enzymatyczny peeling z torfem tołpa

3 enzymy tołpa

Peeling tołpa 3 enzymy jest jednym z produktów linii dermo face enzyme, opartej na ekstrakcie z torfu i aktywności enzymatycznej wyciągów roślinnych.

Bogactwo torfu tołpa

Torf jest naturalnym produktem roślinnym. Powstaje w bardzo wolnym procesie geologicznym przy udziale wody i mikroorganizmów. Do produkcji kosmetyków wykorzystywany jest jego czynny biologicznie ekstrakt, dobrze tolerowany przez różne rodzaje skóry. Torf tołpa jest bogaty w różnorodne związki organiczne i mineralne, dzięki którym jego spektrum działania na skórę jest bardzo szerokie: chroni, regeneruje, pielęgnuje, dobrze nawilża naskórek i zapobiega utracie jego wilgoci. Działa bakteriobójczo i antyoksydacyjnie, wzmacniając układ immunologiczny skóry. Poprawia gospodarkę mineralną skóry, wpływając dobroczynnie na procesy metaboliczne, które w niej zachodzą.

Tołpa 3 enzymy – zrównoważona kompozycja enzymów  

Oczyszczanie skóry jest podstawą prawidłowej pielęgnacji twarzy. Rolą każdego peelingu jest usuwanie martwego, zrogowaciałego naskórka, ale w przypadku peelingu twarzy istotna jest też głęboka ingerencja w pory skóry. To ona je oczyszcza, zapobiega ich blokowaniu, redukuje wydzielani sebum, a w efekcie wpływa na zmniejszenie ilości zaskórników i wygładzenie powierzchni naskórka.  

Tołpa 3 enzymy (zobacz cenę i opinię produktu) to peeling enzymatyczny skomponowany z:  

  • papainy -enzym z papai- która złuszcza martwe komórki, wygładza i poprawia koloryt naskórka, wspomaga jego regenerację i łagodzi podrażnienia,
  • bromelainy -enzym z ananasa- która złuszcza naskórek, redukuje jego płytkie przebarwienia i wyrównuje koloryt, wygładza i odnawia jego powierzchnię, reguluje rogowacenie,
  • keratoliny -bioaktywnego enzymu z subtylizyny- która pobudza mikrokrążenie i dotlenienie naskórka, zmiękcza go, złuszcza martwe komórki, redukuje zmiany trądzikowe, wygładza i rozjaśnia skórę, odblokowuje ujścia jej gruczołów łojowych.

Sprzymierzeńcy odnowy, gładkości, promiennego blasku

Kompozycja trzech enzymów delikatnie złuszcza martwy naskórek. Skutecznie oczyszcza, wygładza i pielęgnuje skórę, likwidując istniejące na niej zaskórniki. Obecność gliceryny i torfu tołpa nawilża skórę i zapewnia transport substancji aktywnych w jej głąb.  

Systematyczne stosowanie peelingu enzymatycznego tołpa -2 razy w tygodniu- normalizuje pracę gruczołów łojowych i ogranicza wydzielanie sebum, zapobiega powstawaniu nowych zaskórników i stymuluje naturalny proces odnowy naskórka. Wygładza skórę, eliminuje jej niedoskonałości i poprawia koloryt. Wyzwala naturalny blask skóry.

Tołpa 3 enzymy doskonale przygotowuje twarz na optymalne wchłaniane i działanie substancji aktywnych zawartych w innych kosmetykach pielęgnacyjno – regenerujących.