Hydrolat – czyli jak skutecznie zadbać o cerę

Makijaż w stylowym wydaniu

Hydrolat – czyli jak skutecznie zadbać o cerę

hydrolat do twarzy

Dobór odpowiednich kosmetyków pomoże w utrzymaniu zdrowego i promiennego wyglądu cery. Podczas kompletowania zestawu do codziennej pielęgnacji skóry warto skupić się przede wszystkim na składzie oraz skuteczności wybieranych produktów.

Tonizacja – niezbędny element codziennej pielęgnacji

Tonik do twarzy, choć przez wiele osób pomijany, odgrywa niezwykle ważną rolę w codziennej pielęgnacji cery. Warto pamiętać o tym, że tonizacja umożliwia przywrócenie skórze neutralnego poziomu pH, które chroni przed rozwojem różnego rodzaju bakterii mogących powodować bolesne stany zapalne.  

Oprócz tego tonik do twarzy łagodzi podrażnienia oraz przyczynia się do wzmocnienia bariery ochronnej skóry. Właściwości neutralizujące, wpływające na przywrócenie pożądanego poziomu pH, usprawniają także szybkość absorpcji substancji odżywczych zawartych w pozostałych kosmetykach. Poza tym toniki do twarzy doskonale nawadniają skórę i chronią ją przed nadmierną utratą wilgoci.

Hydrolat do twarzy – charakterystyka

Hydrolaty do twarzy to produkty, na których zakup decyduje się coraz więcej osób – z dobroczynnego działania hydrolatów korzystają między innymi panie, którym zależy na dogłębnym i naturalnym odżywieniu cery.

Hydrolat do twarzy, zwany inaczej także wodą kwiatową, to produkt powstający na skutek destylacji świeżych części roślin – hydrolaty zawierają cenne składniki roślinne oraz niewielkie ilości olejków eterycznych, co czyni z nich niezwykle skuteczną, a co najważniejsze bardzo delikatną pielęgnację.

hydrolat do twarzy

Hydrolaty do twarzy – zastosowanie

Hydrolaty przeznaczone do pielęgnacji twarzy charakteryzują się dość zróżnicowanym działaniem – warto pamiętać o tym, że na właściwości danego produktu największy wpływ będą mieć przede wszystkim składniki użyte do jego produkcji. Wśród popularnych i często stosowanych hydrolatów można znaleźć między innymi produkty o działaniu antybakteryjnym, nawilżającym czy ściągającym.

Bardzo często hydrolat wykorzystywany jest również do tonizowania twarzy – osoby decydujące się na zastąpienie toniku hydrolatem powinny wybrać kosmetyk umożliwiający skuteczną neutralizację pH skóry, pamiętając o tym, że nie każdy hydrolat ma właściwości tonizujące.