Serum czy krem z kwasem hialuronowym – jaki kosmetyk wybrać?

Makijaż w stylowym wydaniu

Serum czy krem z kwasem hialuronowym – jaki kosmetyk wybrać?

serum z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy od wielu lat należy do najczęściej używanych składników kosmetyków pielęgnacyjnych. Jego popularność wynika przede wszystkim z bezpieczeństwa jego regularnego stosowania oraz silnych właściwości nawilżających, oraz uelastyczniających. Z tego względu często obecny jest w składzie kremów oraz serum, które mogą być stosowane przez kobiety w niemal każdym wieku.

Jakie zalety wynikają ze stosowania kwasu hialuronowego i czy jest on bezpieczny dla skóry?

Warto podkreślić, że kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim ciele, a jego ilość zmniejsza się wraz z wiekiem. Ze względu na jego obecność w organizmie nie wywołuje on alergii, a jego podaż jest w pełni bezpieczna. Może być stosowany w czasie ciąży, ponieważ nie przenika do łożyska ani mleka kobiety. Kwas hialuronowy nie posiada właściwości złuszczających, dzięki czemu nie ma potrzeby używania dodatkowej ochrony przeciwsłonecznej w czasie jego stosowania. Z uwagi na brak skutków ubocznych kobiety od lat mogą cieszyć się jego dobroczynnym wpływem na cerę. Kwas hialuronowy silnie nawilża skórę, pomaga spowolnić procesy starzenia się poprzez pobudzenie produkcji włókien kolagenowych i elastyny, a także chroni skórę przed wolnymi rodnikami i negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, np. niskich lub wysokich temperatur lub promieni UV.

Jaki kosmetyk z kwasem hialuronowym wybrać?

Przed zakupami kosmetycznymi warto zapoznać się z dostępną na rynku ofertą produktów z kwasem hialuronowym. Rekomenduje się wybór kosmetyków o różnych wielkościach cząsteczek tego kwasu, dzięki czemu poszczególne rozmiary mogą dotrzeć do innych warstw skóry, np. najmniejsze z łatwością przenikają do głębszych struktur silnie je nawilżając, większe działają na warstwę rogową, a największe tworzą na skórze film, który chroni ją przed odparowywaniem wody. Kobietom w młodym wieku zaleca się krem z kwasem hialuronowym, który zapewni skórze odpowiednie nawilżenie oraz utrzyma wysoki poziom tego składnika w skórze. Dzięki temu procesy starzenia się zostaną spowolnione, a skóra pozostanie dłużej gładka, napięta oraz sprężysta. W przypadku dojrzałych pań lepiej zdecydować się na serum z kwasem hialuronowym, którego skoncentrowane składniki szybciej zregenerują skórę oraz poprawią jej stan. Warto podkreślić, że w celu wzmocnienia efektów kremu z kwasem hialuronowym można używać razem z serum. Rezultaty takiej terapii będą zauważalne już po kilku dniach lub tygodniach jej stosowania.

Panie, które chcą zadbać o swoją cerę odpowiednio ją nawilżając, a także marzą o spowolnieniu procesów starzenia się skóry, powinny zdecydować się na zakup kremu lub serum z kwasem hialuronowym. Dzięki temu składnikowi ich skóra będzie nie tylko nawodniona i odżywiona od środka, ale również młodsza i świetlista.