Cera trądzikowa – jak o nią dbać? – Kosmetyki na bazie wody termalnej

Makijaż w stylowym wydaniu

Cera trądzikowa – jak o nią dbać? – Kosmetyki na bazie wody termalnej

tonik złuszczający z serii La Roche Posay Effeclar

Wypryski, zaskórniki, rozszerzone pory – to najważniejsze problemy, z jakimi musi się zmierzyć osoba posiadająca skłonności do trądziku. Okazuje się, że jest to charakterystyczne już nie tylko dla wieku nastoletniego, ponieważ trądzik pojawia się także w wieku dojrzałym zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Kluczowa jest przede wszystkim właściwa pielęgnacji.

Cera tłusta i trądzik

Skłonność do trądziku to przede wszystkim właściwość cery tłustej, ale nie tylko – wypryski pojawiają się nawet na skórze suchej. Można w bardzo dużej mierze temu zapobiec, gdy obejmie się skórę na twarzy odpowiednią pielęgnacją. W przypadku cery tłustej koniecznie jest przede wszystkim regularne oczyszczanie oraz stosowanie kremów, które ograniczą wydzielanie sebum. Dzięki temu niweluje się skutki już powstałych zmian trądzikowych, a także zapobiega powstawaniu kolejnych. Właśnie z myślą o takich problemach powstała seria kosmetyków opartych na wodzie termalnej czyli La Roche Posay Effeclar.

Aktywne składniki z wody termalnej

Effaclar La Roche Posay to francuskie kosmetyki, których bazą jest woda termalna. Odznacza się ona zawartością składników aktywnych takich jak oligoelementy, które mają wyjątkowe właściwości w przywracaniu skórze jej naturalnych funkcji. Seria Effaclar powstała z myślą właśnie o cerze trądzikowej. Efektem reguralnego stosowania preparatów tej serii jest przede wszystkim niwelowanie skutków już powstałych zmian trądzikowych, jak i skuteczne zapobieganie pojawieniu się kolejnych.

Żel do mycia twarzy Effaclar

Seria z wodą termalną dla cery trądzikowej to zestaw preparatów, które obejmuje bardzo różne kosmetyki. Mają one za zadanie dokładnie oczyszczać, koić i regenerować, a także ograniczać wydzielanie sebum. Jest to między innymi Effaclar żel do mycia twarzy, który należy stosować rano i wieczorem. Oprócz aktywnych składników z wody termalnej znajduje się w nim również cynk. Żel jest bardzo wydajny i najlepiej stosować go wraz z pozostałymi kosmetykami z tej serii, czyli tonikiem oraz kremem, który świetnie sprawdzi się jako baza pod makijaż.