Czym powinny się charakteryzować kremy na atopowe zapalenie skóry?

Makijaż w stylowym wydaniu

Czym powinny się charakteryzować kremy na atopowe zapalenie skóry?

krem na azs

Problemy ze skórą każdego dnia dotykają ogromną ilość osób. Kłopoty te szczególnie mocno nasilają się w czasie zimy, gdy zimne powietrze bardzo skutecznie wysusza i tak już wrażliwą skórę dłoni. Jednym z najczęściej występujących problemów ze skórą jest AZS, czyli atopowe zapalenie skóry. Jak się jednak okazuje, problem ten dość skutecznie można rozwiązać stosując odpowiednie kosmetyki.

Czym jest atopowe zapalenie skóry?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jakie kosmetyki na atopowe zapalenie skóry będą najlepsze, warto się najpierw zastanowić nad tym, czym ta przypadłość tak właściwie jest i czym się konkretnie charakteryzuje. Wiedza ta pozwoli jeszcze lepiej dobrać odpowiedniego rodzaju krem na AZS w sklepie Cocolita.

AZS to choroba, która często nazywana jest również egzemą. Charakteryzuje się suchością skóry, świądem i widocznym rogowaceniem. Jest to choroba przewlekła o podłożu genetycznym, której niestety nie da się wyleczyć. Leczenie polega na stosowaniu specjalistycznych preparatów, które łagodzą objawy i powodują zanik zmian skórnych. Niezwykle ważne w przypadku tej choroby jest to, aby stosować odpowiednie kosmetyki, które będą wzmacniały skórę i zapewniały jej odpowiednią ochronę.

Czym powinny się wyróżniać kremy na atopowe zapalenie skóry?

Czym zatem powinny się charakteryzować kosmetyki na atopowe zapalenie skóry? Przede wszystkim trzeba tu zwrócić uwagę na ich odpowiedni skład. To, co będzie się w nich zawierało, ma kluczowe znaczenie, jeśli chce się skórę wzmocnić lub też pozwolić się jej lepiej regenerować po dotkliwym ataku choroby.

Podstawą każdego dobrego kremy na AZS jest olej roślinny, olej parafinowy, skwalen oraz masło Karite. Jak więc widać, celem jest to, aby skórę porządnie nasmarować i nawilżyć. Dobre jakościowo kremy zawierają również takie dodatki jak kwas linolowy oraz linowy, fosfolipidy, a także wyciąg z pestek dyni i sól kwasu glicyryzynowego. Wszystkie te składniki przyczyniają się do znacznie lepszego regenerowania się skóry po stanach zapalnych towarzyszących atopowemu zapaleniu skóry.