Jak wykonać peeling skóry głowy, by włosy odzyskały dawny blask?

Makijaż w stylowym wydaniu

Jak wykonać peeling skóry głowy, by włosy odzyskały dawny blask?

peeling do skóry głowy

Piękne, zadbane włosy to synonim kobiecości. Warto jednak pamiętać, że chcąc mieć piękną fryzurę należy również zadbać o skórę głowy. Co to jest peeling skóry głowy i dlaczego warto go wykonywać?

Stosowanie peelingu – dlaczego warto?

Peeling skóry głowy to zabieg, który wpływa nie tylko na kondycję skóry, ale również włosów. Warto wiedzieć, że peeling do skóry głowy pomoże uregulować sebum, rozprawi się z łupieżem oraz wzmocni włosy.

Skóra po peelingu jest ożywiona, oczyszczona, dużo lepiej przyjmuje składniki odżywcze, które znajdują się w kosmetykach pielęgnujących. Peeling do skóry głowy ma również wpływ na kondycję włosów, które są sprężyste, a fryzura zwiększa swoją objętość. Włosy rosną szybciej.  

Jak prawidłowo wykonać peeling skóry głowy?

Decydując się na wykonanie peelingu skóry głowy gotowymi kosmetykami trzeba pamiętać, by postępować zgodnie z instrukcją producenta. Najczęściej mówi ona, by peeling wykonywać po umyciu głowy. Włosy należy delikatnie osuszyć i nałożyć preparat.

Peeling enzymatyczny do skóry głowy nie wymaga żadnego masażu. Wystarczy, że przez kilka chwil będzie on znajdował się na włosach. Następnie trzeba go dokładnie spłukać, umyć włosy i nałożyć odżywkę.

Mechaniczny peeling skóry głowy należy również wykonać po umyciu włosów. Ważny jest jednak masaż, który wykonamy na włosach. Trzeba pamiętać, że mechaniczny peeling skóry głowy nie wymaga mocnego tarcia. Wystarczy delikatny masaż opuszkami palców.

Peeling skóry głowy można wykonać przy pomocy kosmetyków gotowych, ale również można użyć tego, co znajduje się w naszej kuchni. Cukier, kawa czy sól będą idealne. Trzeba jednak pamiętać, by po skończonym peelingu dokładnie spłukać włosy. Żadne pozostałości kosmetyku nie mogą pozostać na włosach. Czasami, gdy używamy cukru lub kawy może okazać się to dosyć trudne.

Peeling skóry głowy należy wykonywać regularnie. W zależności od potrzeb można go stosować raz w tygodniu, a gdy włosy i skóra odzyskają dobrą kondycję, można zmniejszyć ich ilość nawet do jednego razu w miesiącu