Czym charakteryzują się waciki bezpyłowe?

Makijaż w stylowym wydaniu

Czym charakteryzują się waciki bezpyłowe?

waciki bezpyłowe marki Elisium

Jednorazowe waciki są czymś, bez czego trudno wyobrazić sobie prawidłową pielęgnację. Można sięgać po nie w wielu sytuacjach, więc warto też wiedzieć, co je wyróżnia i charakteryzuje. Co trzeba o nich wiedzieć?

Waciki do paznokci i nie tylko

Waciki bezpyłowe doskonale sprawdzają się przy pielęgnacji paznokci. Są niezastąpione przy manicure, a czasami także pedicure. Oczywiście ich największą zaletą jest – jak sama nazwa wskazuje – brak pyłu. Dzięki temu żadne drobinki z wacika nie przyklejają się do świeżej powierzchni lakieru i nie rujnują jej. Wacik do paznokci często jest też nasączany cleanerem, który służy do odtłuszczenia i dokładnego doczyszczenia płytki paznokcia przed nałożeniem bazy pod lakier hybrydowy. W ten sposób można też przygotować płytkę pod folie do paznokci. Tym samym cleanerem należy przetrzeć skończony już manicure po to, by usunąć lekko lepką warstwę dyspersyjną z jego powierzchni. To zapewnia lepszą trwałość manicure oraz zmniejsza ryzyko, że coś się uszkodzi.

Waciki przydadzą się też do zmywania paznokci, ale co ważne – mają też inne zastosowania. Nadają się m.in. do oczyszczania skóry – demakijażu, aplikacji tonika i płynnych kosmetyków. Można używać ich tak, jak tradycyjnych wacików, ale nie trzeba przejmować się unoszącymi się wszędzie pyłkami i drobinkami.

Często na rolce

W przeciwieństwie do zwykłych wacików, waciki bezpyłowe najczęściej są sprzedawane w formie niewielkich prostokątów połączonych ze sobą i nawiniętych na dużą rolkę. Pozornie mogą one przypominać kompresy opatrunkowe. Warto jednak wiedzieć, że ta forma pakowania ułatwia ich higieniczne przechowywanie oraz ewentualny transport w mobilnych kuferkach kosmetycznych. Warto pamiętać, że ma to ogromne znaczenie dla osób, które korzystają z wacików. Jeśli nie są one stosowane w domu, ale w profesjonalnym salonie, to zadbanie o ich bezpieczeństwo i higieniczną czystość jest niezwykle ważne. Dlatego też warto wybierać waciki do paznokci, których producenci kładą nacisk na ich bezpieczeństwo.