Perfekcyjne oczyszczenie i ukojenie skóry twarzy – jakim kosmetykiem je osiągnąć?

Makijaż w stylowym wydaniu

Perfekcyjne oczyszczenie i ukojenie skóry twarzy – jakim kosmetykiem je osiągnąć?

Bielenda płyn micelarny Fresh Juice

Płyn micelarny to jeden z najchętniej kupowanych produktów kosmetycznych. Używają go kobiety, ale również mężczyźni. Jest to kosmetyk, którego zadaniem jest jak najlepsze oczyszczenie skóry twarzy. Swoją popularność zawdzięcza delikatnemu, a zarazem bardzo skutecznemu działaniu.

Dlaczego tak chętnie wybieramy płyn micelarny?

Zwykłe mleczko do demakijażu ma niestety skłonność do pozostawiania na twarzy tłustych „filmów”. Mocno obciąża ono skórę, przez co wiele kobiet woli zmyć swój makijaż zwykłą wodą z mydłem. Niestety klasyczna woda z mydłem również nie jest rozwiązaniem idealnym, ponieważ po takim oczyszczeniu twarzy towarzyszyć może uczucie ściągania. Poza tym, zwykłe mydło nie oczyszcza skóry aż tak dokładnie, jak inne produkty kosmetyczne specjalnie do tego przystosowane. Płyn micelarny to połączenie aż 4 różnych produktów: żel, mleczko, tonik i płyn do demakijażu oczu. Wszystko to dzieje się dzięki zawartości miceli – przyciągają one brud niczym magnes. Dzięki temu makijaż, pot oraz sebum są dokładnie zmyte ze skóry twarzy.

Zalety płynu micelarnego

Z pewnością największa zaletą dobrego płynu micelarnego jest fakt, że nie podrażnia. Śmiało korzystać z niego mogą nawet osoby o bardzo wrażliwej i naczynkowej skórze. Oczywiście niektóre płyny mogą pochwalić się nienagannym składem, inne zawierają zbędne detergenty, które mogą podrażniać. Warto więc przyjrzeć się składowi takiego kosmetyku. Płyn micelarny Bioderma jest bezzapachowy i z powodzeniem mogą go używać osoby ze skórą problemową, czyli trądzikową i atopową. Dodatkowo płyn ten przywraca właściwy poziom pH skóry, dzięki czemu jest nawilżona i przyjemna w dotyku. Płyn powinien dobrze oczyszczać skórę, a jednocześnie nie naruszać jej bariery ochronnej. Dodatkową funkcją płynów micelarnych jest łagodzenie podrażnień oraz redukcja zaczerwienienia. Dobre płyny micelarne zawierają szereg składników, które dodatkowo dbają i odżywiają cerę. Jest to między innymi manitol, który ogranicza ilość wolnych rodników oraz fruktooligosacharydy, które zmniejszają nadwrażliwość skóry.