W jakie kosmetyki do paznokci warto zainwestować?

Makijaż w stylowym wydaniu

W jakie kosmetyki do paznokci warto zainwestować?

Golden Rose olejek do paznokci

Dbanie o paznokcie nie powinno ograniczać się tylko do ich malowania, szczególnie że jest to jedynie sposób na nadanie płytkom ich ładnego wyglądu, ewentualnie ochronę przed łamaniem, a nie odżywienie. Przeciwnie, zabieg ten osłabia płytki, warto zatem szczególnie o nie zadbać, inwestując w odpowiednie preparaty. Co się przyda?

Dobra odżywka

Jest to bardzo przydatny produkt dla wszystkich kobiet, które chcą mieć odżywione, mocne, zdrowe i dzięki temu mocne paznokcie. Czasem nawet, dzięki dobrej odżywce, można nadać płytkom tak piękny wygląd, że ich malowanie nie jest konieczne – wygląd paznokci jest bowiem ściśle związany z ich kondycją. Z używania odżywki nie trzeba i nie warto rezygnować nawet jeśli maluje się paznokcie. Wystarczy wybrać preparat w formie lakieru i stosować go pod emalię, co przyczyni się też do ochrony płytek przed szkodliwą chemią i zabezpieczy paznokcie przed przebarwieniami.

Zwykle jednak lepsze efekty daje stosowanie odżywek w formie olejków czy maści, dlatego warto co jakiś czas zrezygnować z malowania paznokci, by przeprowadzić im taką odżywczą kurację. W takich przypadkach warto wybrać olejek do skórek i paznokci i nakładać go nie tylko na płytki, ale też ich okolice – otaczający je naskórek.

Oliwka do skórek

Piękne, zadbane skórki są dopełnieniem ładnych paznokci – w przeciwnym razie nawet najpiękniej wykonany manicure nie daje takiego efektu, jak powinien. Wiele kobiet nie wie, jak dbać o skórki wokół paznokci, wobec czego mają zadziorki, a nawet ranki. Oliwka do paznokci i skórek, stosowana odpowiednio często, sprawi, że skóra będzie gładka i nawilżona, wobec czego zadziorki nie będą się pojawiać i specjalne działania nie będą potrzebne.

Baza pod lakier

Stosowanie lakieru na paznokcie wcześniej pomalowane specjalną bazą jest bezpieczniejsze, gdyż preparat ten chroni przed chemią zawartą w emalii. Poza tym w ten sposób zwiększa się trwałość lakieru, jak i ułatwia się jego rozprowadzanie.

Utwardzacz

To kosmetyk niezbędny dla pań mających słabe i łamliwe paznokcie, szczególnie gdy pragną je zapuścić. Utwardzacz można stosować na lakier, pod emalię lub zamiast niej – w przypadku, gdy nie chce się malować paznokci.