Krem nawilżający do twarzy – o czym trzeba pamiętać?

Makijaż w stylowym wydaniu

Krem nawilżający do twarzy – o czym trzeba pamiętać?

nawilżenie twarzy - o czym trzeba pamiętać?

Choć krem nawilżający do twarzy stanowi absolutną podstawę pielęgnacji, jaka powinna być ważna dla każdego człowieka, wiele osób nie zna lub nie trzyma się podstawowych zasad. O czym trzeba wiedzieć w związku z tym kosmetykiem?

Każda skóra potrzebuje nawilżenia

Każda skóra narażona jest na utratę naturalnego nawilżenia – warstwę hydrolipidową, która je zapewnia, niszczy nawet zwykła woda, stosowana do mycia, każdą skórę więc trzeba nawilżać, co ma na celu odbudowanie tej warstwy. Błędem jest więc myślenie, że takiego zabiegu potrzebuje tylko skóra sucha czy też dojrzała. Im wcześniej zacznie się używać kremu nawilżającego, tym lepiej i nie ma tu znaczenia fakt, czy skóra jest skrajnie przesuszona, czy mocno się przetłuszcza. W tym drugim przypadku zresztą dostarczanie jej nawilżenia powinno przynajmniej w znacznym stopniu zniwelować ten problem.

Nawilżenie konieczne każdego dnia

Kiedy już ma się nawilżający krem do twarzy, koniecznie trzeba stosować go każdego dnia, a nie wtedy, kiedy się o tym przypomni albo kiedy ma się uczucie przesuszonej skóry. Tylko systematyczna pielęgnacja jest w stanie dać pożądane, widoczne rezultaty, a przy tym przecież cera jest narażona na wysuszanie każdego dnia, praktycznie bez przerwy.

Osobny krem na dzień i na noc

Choć w sprzedaży znaleźć można wiele kremów nawilżających dedykowanych do użytku na dzień i na noc, zdecydowanie lepiej jest wybierać osobne kosmetyki na te pory. Wynika to z tego, że potrzeby skóry w dzień i w nocy znacznie się różnią. Krem na dzień powinien być lżejszy, pełnić funkcję ochronną i doskonale, gdyby posiadał filtr UV. Dobrze też, gdy będzie szybko się wchłaniał i nie pozostawiał tłustej warstwy. Na noc zaś jest to dozwolone, a nawet wskazane. Kremy na noc zwykle są dość tłuste, mają bogaty skład i są silnie odżywcze. Jest to niezbędne, gdyż procesy regeneracyjne, które preparat ten ma wspierać, zachodzą w skórze właśnie w nocy. Krem na dzień zastosowany na noc okaże się więc po prostu za słaby i nie spełni w pełni roli, jaką się mu przeznacza.