Puder na twarz i nie tylko

Makijaż w stylowym wydaniu

Puder na twarz i nie tylko

sypki puder mineralny

Kobiety do perfekcji doprowadziły sztukę ukrywania nawet minimalnych niedoskonałości na twarzach czy innych elementach ciała. Pomocni są producenci kosmetyków, tworzący coraz to nowe warianty korektorów, pudrów czy pyłów rozświetlających. Wszystko po to by jednocześnie wyglądać idealnie i naturalnie. Nowe barwy kosmetyków mają dopasowywać się idealnie do skóry, aby oglądający nie zdawał sobie sprawy, że patrzy na kobietę przez pryzmat makijażu.

Jak znaleźć idealny kolor?

Puder do twarzy ma to do siebie, że działa dopiero, gdy jego kolor jest dobrany idealnie. Niezależnie od stosowanego typu pudry muszą być dobierane do skóry twarzy. Popularne sprawdzanie kolorystyki na wierzchu dłoni jest kardynalnym błędem. Różni się ona nie tylko kolorem, ale i porowatością od skóry twarzy czy dekoltu. Zazwyczaj dobierane tak pudry są zbyt ciemne i dają wrażenie maski. Należy również pamiętać, że puder pod oczy powinien mieć inny odcień niż puder do reszty twarzy – szczególnie, jeśli ma się skłonność do podkrążonych oczu.

Dobór innych kosmetyków do twarzy

Poza nakładaniem pudru kobiety stosują również punktowe korektory, które mają zakryć większe niedoskonałości. Wrażenie idealnego makijażu ma uwieńczyć pył rozświetlający nakładany na kości policzkowe i róż na policzkach. Wszystko to musi być dobrze wyważone, aby nie przekroczyć granicy. Sztuka makijażu jest niezwykle trudna. Dlatego warto ją ćwiczyć.