Prawidłowy sposób aplikowania kremu pod oczy

Makijaż w stylowym wydaniu

Prawidłowy sposób aplikowania kremu pod oczy

Krem pod oczy to jeden z podstawowych kosmetyków dla każdej z kobiet. Warto dobrać go tak, aby odpowiadał potrzebom skóry, a także naszym możliwościom finansowym. Nie da się ukryć, że kremy pod oczy to jedne z najdroższych specyfików. Na szczęście nie trzeba decydować się na taki produkt, który kosztuje nawet kilkaset złotych.

Dobre kremy pod oczy

To, co wyróżnia dobry krem na pod oczy, to między innymi zastosowanie odpowiednich składników, które mają działanie napinające, nawilżające, poprawiające mikrokrążenie. Dzięki temu można rzeczywiście wpłynąć na stan skóry. Będzie ona bardziej napięta, rozjaśni się, nawilży. Aby zlikwidować cienie pod oczami, warto postawić na kosmetyki, które poprawiają właśnie mikrokrążenie. Wtedy nadmiar wody, która gromadzi się w skórze pod oczami, będzie drenowany.

Jak aplikować krem na cienie pod oczami

Dosyć istotną sprawą jest odpowiedni sposób aplikowania kremów. Należy być przy tym bardzo delikatnym, ponieważ skóra wokół oczu jest właśnie taka. Krem nakłada się opuszkami palców, wklepując go w kierunku od nasady nosa do skroni. Najlepiej wybierać kosmetyki, które mają opakowanie z pompką. Wtedy z łatwością nabierze się odpowiednią ilość kremu, jednocześnie nie będzie się dotykało reszty produktu. Taki sposób aplikowania jest po prostu bardziej higieniczny. Poza tym do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej dobrze wprowadzić też roller lub masażer do skóry pod oczy. To nowość, która świetnie sprawdza się w przypadku kobiet, które mają problemy z opuchlizną pod oczami.

Kremy pod oczy oraz inne kosmetyki można znaleźć tutaj.