Na co zwrócić uwagę wybierając palety cieni do powiek?

Makijaż w stylowym wydaniu

Na co zwrócić uwagę wybierając palety cieni do powiek?

makijaż oczu - cienie do powiek i maskara

Aby wykonać profesjonalny makijaż w pierwszej kolejności warto postawić na oryginalne palety cieni do powiek od renomowanych producentów. Bez odpowiednich kosmetyków niestety bardzo trudno będzie uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Wykończenie cieni ma znaczenie

Dobre cienie do powiek mogą posiadać różne wykończenie, dlatego też warto zwrócić uwagę na ten element. Jak powszechnie wiadomo w dzisiejszych czasach królują przede wszystkim wykończenia matowe i perłowe. Jeżeli chodzi o matowe palety cieni do powiek to doskonale sprawdzą się one przede wszystkim w przypadku makijażu na co dzień. Tylko dzięki matowym kosmetykom można uzyskać dość naturalnych efekt. Jeżeli postawi się na cienie o błyszczącym wykończeniu, to makijaż będzie świetlisty. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby umiejętnie połączyć cienie matowe i perłowe. Dobre palety cieni do powiek powinny posiadać kolory o różnym wykończeniach.

Jakie dodatkowe akcesoria?

Najlepsze cienie do powiek mogą zawierać w zestawie dodatkowe akcesoria na które warto zwrócić uwagę. Ważną rolę odgrywa sama jakość paletki. Niektóre produkty wykonane są z kartonu, a inne z różnego typu tworzyw sztucznych. Jak powszechnie wiadomo dobre cienie do powiek muszą być wytrzymałe. Z praktycznego punktu widzenia warto postawić na etui, które wyposażone jest w lusterko. Dzięki temu prostemu dodatkowi będzie można wykonać makijaż w każdym miejscu. Dobrym pomysłem jest także rozejrzenie się za profesjonalnym aplikatorem do powiek, który ułatwi wykonanie makijażu.