Clinique – remedium na problemy cery wrażliwej?

Makijaż w stylowym wydaniu

Clinique – remedium na problemy cery wrażliwej?

Osoby posiadające cerę wrażliwą bardzo często mierzą się z problemem odpowiedniego doboru kosmetyków. Nieodpowiednie traktowanie takiej skóry prowadzi do nieprzyjemnych podrażnień, a czasem nawet opuchlizny czy zaczerwienienia, dlatego cera wrażliwa wymaga specjalnej troski. Firmą specjalizującą się w produktach o takim właśnie przeznaczaniu jest Clinique.

Bolączki wrażliwej cery

Osoby o wrażliwej skórze doskonale zdają sobie sprawę, że na podrażnienia i inne nieprzyjemne efekty można sobie zasłużyć nieodpowiednią pielęgnacją. Jednak takie efekty bardzo często są wywoływane przez nietypowe alergeny. W takiej sytuacji często pojawia się uczucie ściągniętej cery, pieczenie, a w rezultacie opuchlizna, zaczerwienienie czy nawet wysypka. Właśnie dlatego wrażliwcy tak bardzo cenią sobie produkty przygotowane z myślą o cerze skłonnej do alergii.

Co się kryje za skutecznością Clinique?

Marka Clinigue od wielu lat specjalizuje się w produktach przeznaczonych dla cery wrażliwej. Nie tylko nie stosuje składników, w których rozpoznano alergeny. Wszystkie produkty Clinique są bezzapachowe, bo to związki zapachowe są najczęstszą przyczyną podrażnień. A jest w czym wybierać, Clinique oferuje kosmetyki myjące, pielęgnacyjne, ale także produkty do makijażu. Wszystkie są niezwykle dokładnie testowane, a procedury które stosuje marka stawiane są często za wzór dobrych praktyk.  Testy odbywają się w laboratorium, następnie to przyszli konsumenci w ściśle określony sposób testują produkty, a zaistnienie choćby jednego odczynu alergicznego jest niezwykle dokładnie badane.

Kosmetyki Clinique dostępne w ofercie Cocolita.pl.