Aceton dawniej

Makijaż w stylowym wydaniu

Aceton dawniej

Butle z acetonem to podstawowy element kompletu, który kupuje się do domowego tworzenia manicure hybrydowego. Nie jest to jednak jedyny lakier, z którym dobrze radzi sobie ta niezwykle intensywną w zapachu substancja organiczna. Oprócz hybryd aceton kosmetyczny doskonale radzi sobie z usunięciem akryli lub też tradycyjnego lakieru do paznokci.

Pierwszy aceton

Aceton jest organicznym związkiem chemicznym o symbolu C3H6O, który pierwotnie był produkowany z bakterii. Pieczołowite przeprowadzanie procesu pozyskiwania z nich użytecznego płynu było bardzo czasochłonne i pracochłonne. W dzisiejszych czasach jednak proces tworzenia acetonu jest całkowicie zautomatyzowany, a jego pochodzenie już dawno odeszło od pierwotnego źródła w postaci bakterii.

Aceton należy do substancji słabo toksycznych, jednakże stosowany w niewentylowanych pomieszczeniach lub w zbyt dużych ilościach może wywoływać senność, zmęczenie, rozdrażnienie. Może również wysuszać skórę. Stosowany jednak prawidłowo nie wywołuje żadnych wyżej opisanych reakcji i jest bezpieczny.

Aceton w salonie

Aceton odpowiednio wymieszany ze składnikami pielęgnacyjnymi i nawilżającymi jest doskonałym zmywaczem do paznokci w domu. W salonach kosmetycznych jest jednak najczęściej używany w czystej formie, a na skórę wokół paznokci nakładane są substancje pielęgnacyjne już po zakończeniu tworzenia manicure – bez względu na to, czy są to hybrydy, akryl, czy też tradycyjny lakier do paznokci. Dobrze użytkowana substancja będzie w domu cennym kosmetykiem.

Aceton kosmetyczny można kupić tutaj.