Aloesowe kosmetyki do twarzy

Makijaż w stylowym wydaniu

Aloesowe kosmetyki do twarzy

Aloes to popularna roślina dekoracyjna w polskich domach. Sok z aloesu bywa pity w celach zdrowotnych i dietetycznych, zaś sam aloes uważany jest za roślinę leczniczą, która pomaga między innymi na różnego rodzaju stany zapalne czy oparzenia. To dlatego właśnie aloes, czy bardziej ekstrakty z aloesu i jego sok, są tak bardzo popularnym składnikiem kosmetyków. Żel aloesowy Holika to prawdziwy hit na całym świecie, który od jakiegoś czasu jest dostępny również w Polsce.

Aloesowe kosmetyki do twarzy


Żel aloesowy Holika delikatnie myje twarz, nadając się do użycia tak naprawdę przez właścicielki każdego rodzaju cery. Butelka żelu ma ciekawy design i świetnie prezentuje się w łazience. Żel ma przyjemny zapach i miłą konsystencję, zatem jego używanie na codzień jest naprawdę bardzo komfortowe. Swoją przygodę z kosmetykami z aloesu warto rozpocząć właśnie od tego typu produktu. Dlaczego? Bo aloes bywa uczulający. Warto zatem przyzwyczaić swoją skórę do składników aktywnych z aloesu, na przykład w pierwszym kontakcie z żelem myjącym.

Aloes jako kosmetyk do twarzy


Jeżeli nasza skóra doskonale reaguje na działanie kosmetyków z aloesem, posiadając w domu kilkuletnie egzemplarz rośliny, można korzystać z dobrodziejstw liści aloesu. W przypadku podrażnionej skóry, na przykład po opalaniu czy depilacji, można posmarować ją z sokiem ze świeżo zerwanego liścia aloesu. Stworzy on ochronną warstwę na skórze i ukoi podrażnienia. Warto pamiętać jednak o tym, że takie właściwości mają głównie liście z kilkuletnich roślin.