Jak samodzielnie wykonać hennę brwi?

Makijaż w stylowym wydaniu

Jak samodzielnie wykonać hennę brwi?

Wykorzystanie żelowej henny do koloryzacji brwi daje doskonałe efekty i pozwala zrezygnować z wykonywania ich codziennego makijażu. Henna Refectocil jest łatwa w użyciu, dzięki czemu koloryzacja z jej wykorzystaniem może zostać przeprowadzona samodzielnie.

Henna do brwi i do rzęs

Henny Refectocil występują w 8 podstawowych odcieniach, które mogą być ze sobą mieszane w dowolnych proporcjach. Końcowy efekt zależy także od czasu pozostawienia nałożonej henny na włoskach. Koloryzacja wodoodporną henną Refectocil pozwala na uzyskanie trwałego podkreślenia brwi oraz rzęs, które utrzymuje się nawet przez 6 tygodni. 

Przygotowanie do koloryzacji henną 

Henna do brwi Refectocil jest bardzo łatwa w aplikacji, ale przed jej nałożeniem trzeba poczynić odpowiednie przygotowania. Bardzo ważne jest pokrycie obszaru dookoła brwi wazeliną, co pozwoli na zachowanie kształtu koloryzacji. Do częstych praktyk zalicza się także zabezpieczanie pierwszych włosków po wewnętrznej stronie brwi, aby efekt był bardziej naturalny. Następnie należy rozrobić w pojemniku hennę Refectocil oraz wodę utlenioną.

Aplikacja henny na brwi 

Tak przygotowaną mieszankę należy delikatnie nanosić na brwi skośnym pędzelkiem. Dokładną koloryzację ułatwi nakładanie henny pod włos, aby wszystkie włoski zostały nią dokładnie pokryte. Po aplikacji należy odczekać odpowiedni czas. Wydłużenie czasu działania henny skutkuje ciemniejszym kolorem. Następnie henny do brwi od firmy Refectocil powinny zostać dokładnie usunięte za pomocą płatków kosmetycznych z płynem micelarnym.