Krem na worki pod oczami

Makijaż w stylowym wydaniu

Krem na worki pod oczami

Krem na worki pod oczami to jeden z najchętniej kupowanych kosmetyków. To też produkt, bez którego nie powinna się obchodzić żadna kobieta, która na lata chce zachować piękny wygląd tej części twarzy.

Krem na worki pod oczami

Standardowo dobry krem pod oczy ma kilka zadań głównych zadań. Po pierwsze i najważniejsze, ma on łagodzić obrzęki, rozjaśniać cienie pod ozami, zmniejszać lub redukować worki pod oczami, a do tego też zapobiegać powstawaniu opuchlizny. Głównym zadaniem kremu pod oczy jest także nawilżanie delikatnej skóry.

Idealny krem na worki pod oczami powinien niwelować opuchnięcia, dobrze nawilżać skórę i poprawiać mikrokrążenie. Podczas zakupu warto czytać etykiety produktów, by wybrać krem właśnie na tę dolegliwość. By krem pod oczy był skuteczny, w swoim składzie musi zawierać naturalne składniki, a wśród nich takie jak: witaminy (A, C, E i retinol), bo to właśnie one odpowiedzialne są za prawidłowe napięcie skóry. Co więcej, witaminy działają nawilżająco, a także chronią przed wolnymi rodnikami i nadmierną utratą wody. Witaminy wykazują także działanie przeciwstarzeniowe. W pielęgnacji skóry pod oczami (także tej z workami) bardzo ważne jest stosowanie (na dzień) produktów, które w swoim składzie mają filtry UV. Na worki pod oczami doskonale sprawdzą się również kremy, które mają specjalną metalową końcówkę, przeznaczoną do masażu okolic oczu. Taki krem można też włożyć do lodówki, co spotęguje działanie masażu (zimna końcówka doskonale poprawia mikrokrążenie w skórze).