Wszystko o korektorach do twarzy

Makijaż w stylowym wydaniu

Wszystko o korektorach do twarzy

Korektor pod oczy to kosmetyk, który pomoże w ukryciu cieni pod oczami oraz innych niedoskonałości. Dla wielu kobiet jest niezbędnikiem w kosmetyczce oraz nieodzownym towarzyszem makijażu. Warto dowiedzieć się, jak odpowiednio używać preparatu oraz w jakich formach występuje.

Jakie korektory są dostępne na rynku?

Korektory lovely Cocolita są ratunkiem w sytuacjach kryzysowych. Branża kosmetyczna oferuje wiele produktów w różnorodnej formie oraz cenie. Na rynku dostępne są fluidy w tubce, które doskonale nadają się do maskowania cieni pod oczami. Kolejną formą jest korektor lovely w płynie. Aplikację dokonuje się przy okazji aplikatora bezpośrednio na niedoskonałości skóry. Pozwala to na maskowanie nieatrakcyjnych miejsc oraz punktów, a także pozwala na rozświetlenie skóry. Korektor dostępny jest również w kompakcie. Jest to niezwykle wygodna forma, która umożliwia aplikację produktu poprzez pędzel lub palcami. Doskonale sprawdza się w podróży. Obecnie w ofercie wielu marek znajduje się paleta korektorów, która umożliwia wybór odpowiedniego odcienia. Jest to bardzo praktyczne, zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy zmienia się kolorystyka skóry. Ostatnim rodzajem są korektory w kredce lub sztyfcie, które są idealne do maskowania drobnych niedoskonałości. W ofercie znajdują się również produkty antybakteryjne.

Jak używać korektora?

Maskując niedoskonałości lub cienie należy wiedzieć, jak robić to skutecznie. Korektor powinien zawsze być nakładany na podkład. Wtedy wszelkie nieatrakcyjne punkty zostaną efektywnie zamaskowane. Ważne jest używanie odpowiedniej ilości kosmetyku, zbyt wiele warstw może przynieść odwrotny skutek. Po nałożeniu korektora warto przypudrować twarz, aby efekt był jeszcze lepszy.