Popularne metody depilacji

Makijaż w stylowym wydaniu

Popularne metody depilacji

Mając do wyboru wiele metod usuwania włosów w domu, można poczuć się zdezorientowanym, którą z nich wybrać. Depilatory, maszynki do golenia i woskowanie to najbardziej popularne metody depilacji stosowane w domu. Oto krótki przegląd każdej z nich.

Maszynki jednorazowe

Golenie maszynką jest prawdopodobnie najpopularniejszą formą depilacji w domu. Jest szybka, niedroga i działa. Jeśli jest to metoda którą się wybiera, dobrym pomysłem jest upewnienie się, że zawsze używa się odpowiednich produktów, aby przygotować skórę, aby uniknąć wrastających włosków. Regularne złuszczanie całego ciała zmniejsza szanse na ich wrastanie, podobnie jak stosowanie balsamu w celu zmiękczenia skóry.

Woskowanie

Nawet jeśli jest się zwolenniczką tradycyjnego golenia maszynką, dotarcie do trudno dostępnych miejsc może być trochę trudne. Woskowanie zapobiega szybkiemu wzrostowi włosów, ponieważ usuwa włosy wraz z cebulkami, utrzymując jedwabiście gładkie nogi, ramiona czy okolice bikini dłużej niż wiele innych metod. Inna korzyść to fakt, że konsekwentne woskowanie może pomóc zachować skórze wygląd i uczucie miękkości, ponieważ w tym procesie usuwane są również martwe komórki naskórka.

Depilator

Podobnie jak woskowanie, depilacja przy użyciu depilatora to kolejna opcja, która usuwa włosy z cebulkami. Depilatory wykorzystują działanie mechaniczne, aby wyciągnąć włosy. Te urządzenia elektryczne wyglądają jak typowa golarka elektryczna, ale usuwają każdy włos wraz z cebulkami, utrzymując gładką skórę przez dłuższy czas.