Dlaczego warto używać korektora rozświetlający?

Makijaż w stylowym wydaniu

Dlaczego warto używać korektora rozświetlający?

Korektor do rozświetlania to kosmetyk, który powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce. Ma niewielkie rozmiary, ale może zrobić wiele dobrego dla skóry. Dlaczego warto go używać?

Wypoczęty wygląd

Korektor rozświetlający pozwala uzyskać piękny i wypoczęty wygląd w kilka chwil. Można użyć go do ukrycia cieni pod oczami, czy przebarwień, które pojawiają się na zmęczonej cerze. Dobry korektor pomaga ukryć takie oznaki i nadaje skórze zdrowy blask. Tym bardziej warto zadbać o dobór odcienia korektora. Powinien on być o ton jaśniejszy niż kolor podkładu. Ciekawą propozycją są korektory z błyszczącymi drobinkami. Dzięki nim, korektor błyszczy się wyjątkowo mocno i intrygująco.

Właściwa pielęgnacja skóry

Zwykłe podkłady, fluidy, czy kremy BB nie powinny być nakładane w rejonie pod oczami. Dużo bezpieczniej, jest używać w tej okolicy korektora rozświetlającego. Wynika to z faktu, że jego skład jest delikatniejszy i nie wpływa negatywnie na cienką skórę pod oczami. Ma to też znaczenie ze względu na procesy starzenia skóry. W przeciwieństwie do podkładów, korektory nie przyspieszają ich. Stosowanie ich pod oczami jest bezpieczne.

Modelowanie i konturowanie

Właściwie użyte korektory rozświetlające można wykorzystać do modelowania twarzy i nadania jej pożądanego konturu. Dzięki nim, można np. wydłużyć i wyszczuplić nos, podkreślić żuchwę lub kości policzkowe. Umiejętne wykorzystanie korektorów rozświetlających to dobry pomysł na zmianę wyglądu bez ingerencji skalpela i chirurga medycyny estetycznej.