Mini poradnik o dezodorantach

Makijaż w stylowym wydaniu

Mini poradnik o dezodorantach

Dezodorant to kosmetyk, który jest znany każdemu i znajduje się w każdej łazience.

Rodzaje dezodorantów

Antyperspiranty to dezodoranty na pocenie się, które są dostępne w aptece czy drogerii. Mają one silne działania i należy używać ich codziennie. Dezodorant nie chroni przed potem osób, które mają problem z nadmierną potliwością.

Dezodoranty na pot, zawierają w swoim składzie m.in sole aluminiowe, które potrafią pozostać na skórze nawet do 4 dniach, dopóki ich się całkowicie nie wypłucze.

Mają one dodatkowo działanie antybakteryjne i bakteriobójcze, a także nie pozwalają do rozkładu potu przez bakterie. Dezodoranty Cocolita pachną dyskretnie i bardzo dobrze łączą się z perfumami. Nie ma w ich składzie alkoholu, w związku z tym są łagodne dla skóry i nie wywołują podrażnień.

Zamiast dezodorantu na pocenie, można kupić ałun. Ałun to nazwa zwyczajowa minerału, który ma właściwości antyperspirantu. Ogranicza on potliwość, a także hamuje krwawienie z małych ranek po depilacji.

Właściwości dezodorantów

Najlepsze dezodoranty powinny spełniać kilka kryteriów:

– zmniejszać pocenie się – to najważniejsza z funkcji, nie wszystkie kosmetyki spełniają ten warunek, niektóre działają bardzo krótko,

– ładny zapach – powinien dobrze komponować się z perfumami, które są używane na co dzień, dobrym sposobem jest też używanie dezodorantów, które nie mają zapachu, kiedy zapach perfum jest zbyt intensywny,

– nie powoduje białych plam – niektóre dezodoranty w sprayu pozostawiają białe plamy na ubraniach, powinno się je używać na dokładnie umytą i wysuszoną skórę.